HAR DU FRÅGOR GÄLLANDE SERVICE?

Vi tar hand om dig och din bil. Så här fungerar det hos oss på M Bilar Group.

1
Onlinebokning - Klicka på anläggningens länk nedan.
2
Ring oss på anläggningens telefonnummer nedan, telefontid vardagar 8.00-17.00.
3
Mejla till anläggningens epostadress nedan.

VÄSTERÅS

Transformatorgatan 11, 72137 Västerås

Tel: 021-17 11 80
Epost: verkstad.vasteras@mbilar.com

Öppettider:
Mån – Fre 07.00-17.00
Lör – Sön Stängt

Avvikande öppettider:

Valborgsmässoafton: 07.00-16.00
1:a Maj: Stängt
Kristi Himmelfärdsdag: Stängt
Nationaldagen: Stängt
Midsommarafton: Stängt
Midsommardagen:Stängt
Alla Helgons dag: Stängt
23/12-2019: 07.00-16.00
Julafton: Stängt
Juldagen: Stängt
Annandag Jul: Stängt
Nyårsafton: Stängt

BMW-Service bokningMINI-Service bokning

ESKILSTUNA

Västerleden 56, 633 47 Eskilstuna

Tel: 016-17 11 80
Epost: verkstad.eskilstuna@mbilar.com

Öppettider:
Mån – Fre 07.00-17.00
Lör – Sön Stängt

Avvikande öppettider:

Valborgsmässoafton: 07.00-16.00
1:a Maj: Stängt
Kristi Himmelfärdsdag: Stängt
Nationaldagen: Stängt
Midsommarafton: Stängt
Midsommardagen:Stängt
Alla Helgons dag: Stängt
23/12-2019: 07.00-16.00
Julafton: Stängt
Juldagen: Stängt
Annandag Jul: Stängt
Nyårsafton: Stängt

BMW-Service bokningMINI-Service bokning

DALARNA

Singelgatan 3, 784 72 Borlänge

Tel: 0243-315 300
Epost: verkstad.dalarna@mbilar.com

Öppettider:
Mån – Fre 07.00-17.00
Lör – Sön Stängt

Avvikande öppettider:

Valborgsmässoafton: 07.00-16.00
1:a Maj: Stängt
Kristi Himmelfärdsdag: Stängt
Nationaldagen: Stängt
Midsommarafton: Stängt
Midsommardagen:Stängt
Alla Helgons dag: Stängt
23/12-2019: 07.00-16.00
Julafton: Stängt
Juldagen: Stängt
Annandag Jul: Stängt
Nyårsafton: Stängt

BMW-Service bokningMINI-Service bokning

ÖREBRO

Bettorpsgatan 22, 703 69 Örebro

Tel: 019 – 16 43 80
Epost: verkstad.orebro@mbilar.com

Öppettider:
Mån – Fre 07.00-17.00
Lör – Sön Stängt

Avvikande öppettider:

Valborgsmässoafton: 07.00-16.00
1:a Maj: Stängt
Kristi Himmelfärdsdag: Stängt
Nationaldagen: Stängt
Midsommarafton: Stängt
Midsommardagen:Stängt
Alla Helgons dag: Stängt
23/12-2019: 07.00-16.00
Julafton: Stängt
Juldagen: Stängt
Annandag Jul: Stängt
Nyårsafton: Stängt

BMW-Service bokningMINI-Service bokning

Servicepersonal i Västerås

Henrik Dahl

Servicechef

021-17 11 98
henrik.dahl@mbilar.com

Henrik Folkjern

Servicerådgivare

021-17 11 93
henrik.folkjern@mbilar.com

Josefine Eriksson

Servicerådgivare

010-160 57 40
Josefine.eriksson@mbilar.com

Kristoffer Andersson

Servicerådgivare

010-160 57 38
kristoffer.andersson@mbilar.com

Joakim Broman

Callcenter / Servicerådgivare

021-17 11 86
joakim.broman@mbilar.com

Jonas Brinck

Reservdelsrådgivare

021-17 11 88
jonas.brinck@mbilar.com

Daniel Staflin

Reservdelsrådgivare

021-17 11 96
daniel.staflin@mbilar.com

Servicepersonal i Eskilstuna

Joacim Wilhelmsson

Servicechef

016-17 11 86
joacim.wilhelmsson@mbilar.com

Niklas Källberg

Servicerådgivare

010-160 57 34
niklas.kallberg@mbilar.com

Per Liljeholm

Servicerådgivare

016-17 11 85
per.liljeholm@mbilar.com

Ida Berglund

Reservdelsrådgivare

010-160 57 55
ida.berglund@mbilar.com

Magnus Öberg

Reservdelsrådgivare

016-17 11 87
magnus.oberg@mbilar.com

Servicepersonal i Dalarna

Jerker Rogström

Servicechef/Platschef

010-160 57 23
jerker.rogstrom@mbilar.com

Fredrik Lundholm

Servicerådgivare

010-160 57 26
fredrik.lundholm@mbilar.com

Maria Gidlöf

Servicerådgivare

010-160 57 29
maria.gidlof@mbilar.com

Adam Reivant

Servicerådgivare

010-160 57 24
adam.reivant@mbilar.com

Janne Korpela

Reservdelsrådgivare

010-160 57 25
janne.korpela@mbilar.com

Servicepersonal i Örebro

Daniel Klemets

Servicechef

019-16 43 88
daniel.klemets@mbilar.com

Anna Karlsson

Servicerådgivare

019-16 43 89
anna.g.karlsson@mbilar.com

Gustaf Kask

Servicerådgivare

019-16 43 85
gustaf.kask@mbilar.com

Elin Söderman

Servicerådgivare

019-16 43 83
elin.soderman@mbilar.com

Johan Lexon

Servicerådgivare

019-16 43 84
johan.lexon@mbilar.com

Jimmy Blom

Reservdelsrådgivare

019-16 43 86
jimmy.blom@mbilar.com

Patrick Hetebrij

Reservdelsrådgivare

019-16 43 99
patrick.hetebrij@mbilar.com